Nominer kandidater til Bergesenprisen 2025
Kjenner du til en verdig mottaker av Bergesenprisen? Frem til 7. februar kan alle nominere kandidater til årets pris.
Januar 2025Kjenner du til en verdig mottaker av Bergesenprisen? Frem til 7. februar kan alle nominere kandidater til årets pris.
Januar 2025Bergesenprisen er en av Norges største allmennyttige priser. Den består av en statuett av Per Ung og et pengebeløp på to millioner norske kroner. Prisen ble opprettet i 1988, og fra 2020 er prisen utdelt hvert år.
Ved årets begynnelse kan personer og institusjoner nominere kandidater til Bergesenprisen. Nominasjonsperioden er i uke 2–6. For 2025 er dermed frist for nominasjoner fredag 7. februar.
Sigval Bergesen d.y., grunnleggeren av Bergesenstiftelsen, fremhevet at enkeltmenneskers innsats og engasjement fører samfunnet fremover. Aktuelle kandidater til Bergesenprisen er i tråd med dette:
Send ditt forslag til post@bergesenstiftelsen.no innen 7. februar og inkluder følgende informasjon i nominasjonen din:
Styret i Bergesenstiftelsen beslutter prismottaker. Både nominerte kandidater og andre aktuelle personer og institusjoner vurderes. Prisen kan ved styrets beslutning deles mellom flere personer/institusjoner. Innkomne nominasjoner blir ikke offentliggjort.
Bergesenprisen 2025 offentliggjøres høsten 2025, og utdeles på et arrangement i løpet av høsten 2025.
Les mer om Bergesenprisen og tidligere mottakere her.